Persian

برنامه ی صندوق همگانی کمک هزینه ی تبادل فرهنگی و هنریِ صندوق روبرتو چیمتا از ۹ مهر ۱۳۹۷ (۱ اکتبر ۲۰۱۸) با نگاهی به کشورهای فارسی زبان بازگشایی می شود. | حامیان صندوق روبرتو چیمتا


برنامه ی صندوق همگانی کمک هزینه ی تبادل فرهنگی و هنریِ صندوق روبرتو چیمتا از ۹ مهر ۱۳۹۷ (۱ اکتبر ۲۰۱۸) با نگاهی به کشورهای فارسی زبان بازگشایی می شود.

صندوق روبرتو چیمتا در ۹ مهر ۱۳۹۷ (۱ اکتبر ۲۰۱۸) برنامه صندوق همگانی تبادل هنری و فرهنگی در منطقه ی اروپا،‌ شمال آفریقا و خاورمیانه را آغاز می کند. این دوره ی برنامه ی تبادل فرهنگی و هنری توجه اش را به هنرمندان و فعالان فرهنگی که به سوی کشورهای فارسی زبان (ایران، افغانستان، تاجیکستان) یا از مبدا این کشورها سفر می کنند اختصاص داده است.

 

فعالان هنری و فرهنگی که در این سه محدوده هنری کار و زندگی می کنند، می توانند درخواست های خود را از ۹ مهر تا مهلت ۹ آبان ۱۳۹۷ (۱ تا ۳۱ اکتبر ۲۰۱۸) به این صندوق ارایه کنند.
 برنامه صندوق همگانی شامل تمامی درخواست هایی خواهد شد که تمامی معیارهای انتخاب این صندوق را دارا باشند.

 

 

معیارهای کلی صندوق روبرتو چیمتا شامل موارد زیر می شوند:  

 

 

۱) هدف سفر شما باید به طور مستقیم یا غیر مستقیم بیان کننده پتانسیل ای بارز در جهت تاثیری سازنده و درازمدت بر بخش هنری کشورتان باشد. این به این معنی است که پس از بازگشت به کشورتان این تجربه ی ظرفیت سازی ایجاد شده در خارج از کشور، باید بتواند به نوبه خود با در ارتباط گذاشتن هنرمندان و فعالان فرهنگی بومی به صورت ”شبکه ای“  آنها را در نگاهداشت، تجدید و توسعه هنرهای معاصر توانمند سازد.

 

 

۲) متقاضیان میتوانند به محض باز گشایی فراخوان اقدام به مسافرت کنند، اما در این صورت متقاضی خطر پرداخت هزینه سفر خود را بدون تضمین موفقیت درخواستش را می پذیرد.

 

۳) مشخصات متقاضی:

- ملیت: هیچ معیار ملیتی وجود ندارد.

- سن: هیچ معیار سنی وجود ندارد.

- حرفه: هنرمندان، خلاقان، معلمان، مدیران هماهنگی فرهنگی، مدیران، کارآفرینان، رهبران پروژه.

- امکانات مالی: متقاضیانی که توانایی پیدا کردن منابع مالی خود را ندارند.

 

- محدوده جغرافیایی و مقصد تبادل هنری : تمامی سفرهای تبادل هنری که بین مقاصد درون محدوده ی اروپا،‌ کشورهای عربی و خاورمیانه انجام می پذیرند قابل قبول هستند. هنرمندان کشورهای عربی و خاورمیانه که قصد تبادل هنری با دیگر کشورها در سطح بین الملی داشته باشند میتوانند در خواست خود را به این صندوق ارایه دهند. با توجه به اینکه هزینه ی بالای بلیط برای این گونه سفرهای بین اللملی باعث شده تا تعداد کلی کمک هزینه پذیرفته شده، کاهش یابد، با تعداد محدودی از درخواستهای بین المللی موافقت خواهد شد.
۴) درخواست باید توسط افراد حقیقی و نه حقوقی انجام شود. فقط ۳ عضو یک گروه می توانند برای دریافت کمک هزینه مربوط به یک پروژه اقدام کنند. متقاضیان باید ارزان ترین فرم سفر را انتخاب کنند و فقط می توانند برای یک بلیط سفر خارجی و هزینه های ویزا درخواست دهند (هزینه های جابجایی محلی به عهده ی درخواست کننده است.) متقاضیان سفر فقط می تواند در کل تنها سه بار جهت درخواست کمک هزینه اقدام کنند.

 

 

نتایج نهایی ۱۱ دی ۱۳۹۷ (۱ ژانویه ۲۰۱۹) اعلام خواهد شد (آخرین مهلت برای دریافت پرونده های درخواستی: تاریخ  ۹ آبان ۱۳۹۷ (۳۱ / ۱۰ / ۲۰۱۸) می باشد.)

 

 

در صورت تمایل به ارسال درخواستتان ، می توانید درخواست نامه تان را به یکی از سه زبان انگلیسی، فرانسه و عربی به صورت آنلاین در این صفحه پر کنید.

 

 

فراخوان عمومی بعدی برای برنامه ی صندوق همگانی کمک هزینه تبادل فرهنگی هنری در ماه ژانویه ۲۰۱۹ خواهد بود.

 

 Persian

برنامه ی صندوق همگانی کمک هزینه ی تبادل فرهنگی و هنریِ صندوق روبرتو چیمتا از ۹ مهر ۱۳۹۷ (۱ اکتبر ۲۰۱۸) با نگاهی به کشورهای فارسی زبان بازگشایی می شود. | حامیان صندوق روبرتو چیمتا


صندوق روبيرتو شيميتا

c/o ONDA
13 bis rue Henri Monnier
75009 Paris - France

Facebook

الأرشيف

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011

النشرة